• Ενημέρωση

Διάλεξη "Tα Διαμάντια και τα Έγκλειστά τους" από τον Γεμμολόγο/Αδαμαντολόγο Α. Σεργουλόπουλο | Πέμπτη 16.05. 11:30

Ενημερώνουμε ότι στα πλαίσια των μαθημάτων Ορυκτολογια ΙΙ και Πολύτιμοι λίθοι (του προγράμματος μεταπτυχιακών σπουδών), θα πραγματοποιηθεί διάλεξη  με θέμα "Tα διαμάντια και τα έγκλειστά τους", από τον κ. Σεργουλόπουλο την Πέμπτη  16/5/2024 και ώρα 11:30 στην αίθουσα 001, στο ισόγειο του Κτηρίου του Τμήματος.

Ο κ. Σεργουλόπουλος αποφοίτησε από το Γεωλογικό τμήμα του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Ακολούθησαν μεταπτυχιακές σπουδές επιπέδου master στο Kent State University των ΗΠΑ. Οι σπουδές του ολόκληρώθηκαν με τα πτυχία γεμμολογίας και αδαμαντολογίας από την Gemmological Association and Gem Testing Laboratory of Great Britain στο Λονδίνο.

Θα ήταν τιμή για τον ομιλητή  να παρευρεθείτε  στην διάλεξη.

Εκ των διδασκόντων

Παρασκευή Λαμπροπούλου